Maj 2020

        W obliczu stopniowego łagodzenia przez rząd RP restrykcji związanych z pandemią, w piątek 15 maja odbyło się w Nowogardzie (gościnnie u naszego Ks. Kazimierza) spotkanie organizacyjne niedawno sformowanego zarządu Stowarzyszenia. Przydzieliliśmy funkcje V-ce Prezesa, Skarbnika i Sekretarza III Kadencji. Omówiliśmy bieżące sprawy i plan dalszych działań w obliczu zagrożenia koronawirusem.

Marzec 2020

        6 marca przeprowadziliśmy w Klubie Garnizonowym w Szczecinie wybory Zarządu Stowarzyszenia na III Kadencję (2020-2023). Prezesem ustanowiliśmy Ks. Kanonika Kazimierza Łukjaniuka. Dalsze plany krzyżuje nam w znaczącym stopniu nieszczęsny koronawirus.
Wszystkim członkom i sympatykom życzymy zdrowia, znów będzie pięknie i normalnie.
Pozdrawiamy

Lipiec 2019

        11 lipca, pod pomnikiem na Cmentarzu Centralnym w Szczecinie odbyły się uroczystości dla uczczenia 76. rocznicy Rzezi Wołyńskiej:

Czerwiec 2019

        W dniach od 6 do 14 czerwca odbyliśmy niezapomnianą, nostalgiczną, dziewięciodniową wycieczkę/pielgrzymkę na nasze południowe Kresy, czyli dzisiejszą zachodnią Ukrainę. Jak zwał, tak zwał, my mamy co wspominać. Oto kilka migawek z naszej wyprawy:
Jedno jest pewne: było warto! Chociażby dla takich oto wspomnień:

 

Zespół muzyczny Faustyna z miasta Równe – specjalnie dla nas.

Luty 2019

        Jako Stowarzyszenie jesteśmy bardzo dumni, że naszym wysiłkiem, przy finansowym wsparciu Szczecińskiego IPN, doprowadziliśmy do zbudowania, i ostatecznie, w dniu 9 lutego 2019, do odsłonięcia na Cmentarzu Centralnym w Szczecinie, jakże pięknego i ważnego dla nas Kresowian, pomnika Pamięci Ofiar nacjonalistów ukraińskich w latach 1943 – 1947:
A tutaj skrócona historia naszych starań o pomnik.